Karuzela Sztuki – o projekcie

        karuzelka na blog

„Karuzela sztuki” to autorski program edukacyjny z obszaru kultury współczesnej i historii sztuki kierowany do dzieci i młodzieży przebywających na oddziałach szpitalnych oraz zamieszkujących różne dzielnice Lublina. „Karuzela sztuki” jest realizowana w ramach operacyjnego programu miejskiego „Dzielnice Kultury”.

Projekt powstał z potrzeby poszerzenia oferty edukacyjnej w zakresie kultury wizualnej. Kształtuje wśród młodych odbiorców świadomość artystyczną, wrażliwość estetyczną i potrzebę obcowania ze sztuką. Zajęcia w ramach „Karuzeli sztuki” wychodzą naprzeciw potrzebom kulturalnym dzieciom z obszarów i środowisk lubelskich o różnej sytuacji życiowej i zdrowotnej, są otwarte dla chętnych – wstęp jest wolny, prosimy o wcześniejsze zapisy. Fotografie z naszych zajęć będą pojawiać się na blogu.

Zajęcia prowadzą: Eliza Galey  – artystka sztuk wizualnych, pedagog, autorka programów edukacyjnych, Marta Ryczkowska – krytyczka sztuki, kuratorka wystaw, autorka wykładów dla młodzieży, Agnieszka Chwiałkowska – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, współautorka programów edukacyjnych

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Lublin    logo miasta

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s